top of page
O baby masáži

Baby masáž

Masáž dojčiat sa používa v mnohých kultúrach už tisíce rokov. Masáže dojčiat a detí dnes spája starobylú múdrosť s modernou znalosťou. Nejde teda o žiadnu novinku a využívajú ho rodičia v mnohých krajinách po celom svete, kde sa osvedčuje ako bezpečná, jednoduchá a užitočná. Staňte sa ja vy jedným rodičov, ktorí budú využívať krásu a účínok tejto masáže pre seba a svoje deti. 

Hlavné prínosy masáže

Interakcia

 Dotyky a vôňa sú základnou súčasťou vzájomnej interakcie a vytvárania si vzájomnej citovej väzby. Ranný kontakt s oboma rodičmi je pre dieťa veľmi dôležitý. Masáž nám pomáha lepšie rozpoznať nálady a potreby našich detí, prehlbuje pocit porozumenia a úcty. Masáž je aj formou hry, vďaka ktorej si prejavíme úctu a lásku. Masáž je aj  dokonalý prostriedok pre komunikáciu medzi dieťaťom a rodičmi.

Relaxácia

Relaxácia je dôležitá v každom veku. Relaxácia napomáha k upokojeniu, normalizovaniu svalového tonusu a k zlepšeniu schopnosti upokojiť sa. Masáž je teda skvelým nástrojom k uvoľneniu telíčka, zlepšeniu spánku a odbúraniu stresu. Zvyšuje oxytocín a serotonín (hormóny šťastia) u Vás i u vašeho dieťatka. 

Stimulácia

Masáž napomáha stimulovať všetky systémy v ľudskom tele- tráviaci, obehový, hormonálny, imunitný, lymfatický, nervový aj dýchací. Stimulácia systémov vedie k zlepšeniu imunity, trávenia či prehĺbeniu dýchania. Masáž a jednotlivé dotyky stimulujú tiež motorické funkcie a uvedomenie si vlastného tela. Telesná blízkosť pri masáži zas u mamičky stimuluje tvorbu materského mlieka.

Uvoľnenie

Uvoľnenie  počas masáže môže pomôcť pri kolike, zápche a vylučovaní, tráviacich tažkostiach, zahlienení či bolesti. Masáž pomáha ženám po po pôrode uvoľniť popôrodný stres a znížiť prípadnú popôrodnú depresiu. Deťom v neskoršom veku zas napomáha k stavu vnútorného zamerania čo je nevyhnutnou súčasťou pre vývin mozgu.

Masáž vychádza z dotyku. Dotyk  sa v dnešnej dobe považuje sa  silný prostriedok  pre naše zdravie. Spomeňte si na situácie, keď ste sa cítili osamelý či smutný. Nepomohlo vám azda objatie od cítiť sa lepšie? Takisto sa vaše dieťa cíti lepšie, keď ho držíte pevne v náručí a utešujete ho svojím láskyplným dotykom. Štúdie ukázali, že dotyková terapia, vrátane masáže, prispieva k zdravému prírastku hmotnosti, podporu rastu a podporuje sociálny vývoj detí.

Kde začína dotyk, tam je začiatok lásky a ľudskosti

bottom of page